כתמי פיגמנטציה בעור, או בפשטות כתמים בעור, היא שם כולל לתופעות של פיגמנטציה בעור הפנים, כתמים בעור ואפילו באזורים כמו השפם. כתמי פיגמנטציה בעור עשויים להתרחש בעת תהליכים המלווים בשינויים הורמונליים בגוף כמו הריון, אך גם מסיבות אחרות כמו נטייה גנטית, תגובה לחשיפה של קרני ה-UV של השמש, לאחר טרואמה מסוימת שעוברת על העור וסיבות אחרות. פיגמנטציה בעור (המכונה גם "מלנין") למעשה באה לידי ביטוי בצורת כתמים כהים בצורות שונות. מעניין לציין שדווקא אנשים מן המזרח הרחוק וכהי עור – נוטים לפתח כתמי פיגמנטציה בקלות בהשוואה לאחרים.

כיצד להסיר כתמי פיגמנטציה?

בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר אנשים שמודעים לאסתטיקה שלהם. הרבה אנשים עוברים ניתוחים אסתטיים על מנת לשמור על מראה צעיר ולהרגיש טוב יותר עם עצמם.

גם לקוסמטיקאיות תפקיד חשוב הצערת עור הפנים שלנו, יותר ויותר טיפולי אנטי אייג'יינג עוצרים להחזיר כמה שנים אחורה ולהצעיר אותנו. אך שמדובר על כתמי פיגמנטציה ,יש צורך לעבור סדרת טיפולים אצל קוסמטיקאית מוסכמת ומקצועית אשר תתאים לכם את הטיפול הנכון עבור סוג עורכם. במאמר זה ננסה להבין מהי פיגמטציה, איזה טיפול מתאים לכתמי פיגמנטציה, וכיצד מתבצע הטיפול להסרת הכתמים.

אז מהי פיגמנטציה?

פיגמנטציה בעור היא למעשה כתמי עור אשר נגמרים כתוצאה מחשיפה ממושכת לקרני השמש, שינויים הורמונאליים, שימוש בתרופות , צלקות, דלקות בעור ועוד. לרוב היא מופיעה באזור הפנים אך גם יכולה להופיע בידיים ובצוואר, בצורה של כתמים אשר גומרים לצבע לא אחיד בגוון העור. ישנם כתמי פיגמנטציה, כתמי פיגמנטציה בפנים או בכלל, אשר קלים יותר אשר מתרכזים בשכבות העליונות של העור, וישנם כתמי פיגמנטציה קשים יותר אשר מתרכזים בשכבות העמוקות יותר של העור ומצריכים טיפול עמוק יותר ואינטנסיבי יותר.

קיראו גם על: כתמים חומים בעורכתמים אדומים בפנים.